jutott a kérdőív, amit szülés előtt és közvetlen utána kitöltetett a védőnő. Mondván, hogy ezzel szűrik, hogy ki lesz depressziós és ki nem. Ez egy akkora f@szság! Én szülés előtt totálisan pozitív voltam, minden kérdésre optimista válaszom volt. És úgy is gondoltam/éreztem. Szülés után közvetlen nem hiszem, hogy mérvadó, amit az ember mond. Mert még fel van kavarodva, meg a helyzet teljesen újszerű, még szokni kell, még ki kell alakítani az új életet, nameg a hormonok is tombolnak. Nos minden előzetes kérdezősködés ellenére én majdhogynem depis lettem. Sőt. Akár rám is fogható. De azzal sem mentem sokra, ha a védőnőhöz fordultam, mert többre mentem, ha a többi környékbeli anyukát kérdeztem. Akármiről. Ennyit a hasznos szolgáltatásról. És még leírhatnám, hogy hányszor járt itt és hányszor ígérte, hogy jön, de felesleges. Viszont én olyan kérdőívet készítenék, amiben a megkérdezettek elmondhatnák, hogy majd ha gyerekük lesz, akkor hogyan képzelik az életüket. Jó részletesen kérném leírni, hogy mire számítanak, mit terveznek. Persze ezt meg lehetne íratni mondjuk az érettségi körül, majd a 30-as években, végül pedig akkor, amikor már van gyerek. De akkor azt fejthetnék ki, hogy milyen is lett valóban az élet a gyermekkel. Szerintem igen vicces eredmények születnének, ha a 3 írást egymás mellé tennénk.